Munich Re: Vidíme obrat v cyklu

28.04.2009 21:40

 

Vzhledem k finanční krizi dochází k výrazným změnám na kapitálových trzích. Ačkoli státy po celém světě v minulých týdnech zahájily extenzivní opatření na potlačení krize, s následky na finančních trzích a v reálných ekonomikách budeme pociťovat ještě dlouho. Krize zvyšuje nároky na zajištění. Munich Re bude mít užitek ze svých schopností na poli risk managementu a nadprůměrné finanční síly.


 

„ Vzhledem k finanční krizi jsou primární pojišťovací společnosti více závislé na důvěryhodných a finančně nezlomných zajišťovacích partnerech,“ říká Ludger Arnoldussen, člen představenstva Munich Re.


 

Již od setkání zajistitelů v Monte Carlu na začátku září, jež tradičně zahajuje pravidelná setkání zajišťoven na konci roku, světová desítka největších pojistitelů ztratila více než čtvrtinu za své tržní ceny.


 

Munich Re upisuje rizika pouze při adekvátní ceně a podmínkách. „Kvalita a záruka má v zajišťovnictví svou cenu. Vzhledem ke zvýšené ceně kapitálu, rostoucí poptávce a změně v rizikovém prostředí, očekáváme výrazný nárůst cen, vyjádřeno procenty půjde určitě o dvouciferná čísla. Kde nebude schopen Munich Re dosahovat potřebných hodnot, tam nebudeme v tomto obchodu pokračovat,“ říká Arnoldussen.


 

Přeloženo z Munich Re, Michal Kusyn

—————

Zpět